|
Łączenie danych
Union Chocolate. |
Łączenie danych nie funkcjonuje tak jak powinno.
Jeżeli w dokumentach przenoszonych znajdą się dwa lub więcej, takie same zapisy program przenosi tylko jeden zapis.
We wrześniu wprowadziłem w zakupie dwie płatności – w takiej samej kwocie - koncesji na alkohol (gotówka w kasie banku, dwa punkty sprzedaży) jako numer wpisałem datę zapłaty 29.09.06 dla obydwu. Po przeniesieniu został tylko jeden.
Przy prowadzeniu rachunku bankowego kwoty prowizji bankowej za przelew przenosi tylko jedną w danym dniu choć było pobranych więcej.
Być może od wersji 2006.09b działa poprawnie. Moje uwagi dotyczyły łączenia w wersji 2006.08h
Łączenie danych nie funkcjonuje tak jak powinno. Jeżeli w dokumentach przenoszonych znajdą się dwa lub więcej, takie same zapisy program przenosi tylko jeden zapis. We wrześniu wprowadziłem w zakupie dwie płatności – w takiej samej kwocie - koncesji na alkohol (gotówka w kasie banku, dwa punkty sprzedaży) jako numer wpisałem datę zapłaty 29.09.06 dla obydwu. Po przeniesieniu został tylko jeden. Przy prowadzeniu rachunku bankowego kwoty prowizji bankowej za przelew przenosi tylko jedną w danym dniu choć było pobranych więcej. Jeśli łączenie danych wywołuje Pan z włączoną opcją sprawdzania, czy w bazie docelowej są już dokumenty o takim numerze - dokumenty o identycznych numerach i dla tego samego kontrahneta zostaną przeniesione tylko raz. Jeśli chce Pan przenosić dane z pominięciem tego sprawdzanie proponuję: 1. Nadawanie innych numerów zupełnie różnym dokumentom. 2. Wykonywać łączenie z WYŁĄCZONĄ opcją sprawdzania numerów. 3. W przypadku dokumentów kasowych i bankowych - używanie innego opisu i przenoszenie danych z opcją w przypadku KBN porównaj tylko kwotę i opis. W tym konkretnym przypadku najlepiej chyba korzystać z opcji 3 - dodając w opisie dokumentu - o który punkt sprzedaży chodzi.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plfisis2.htw.pl
|
|