ďťż

Programista PHP - praktyki luty 2010

Nie masz planów na ferie? Chcesz zarobić i zyskać doświadczenie? Nie ma problemu!

Praca w ferie zimowe oraz na początku semestru letniego

Nie wymagamy doświadczenia - płacimy 1500 PLN na rękę

Zakres obowiązków:

Tworzenie zaawansowanych aplikacji internetowych
Rozbudowa i ulepszanie już istniejących aplikacji
Wdrażanie projektów
Projektowanie i optymalizacja baz danych
Samodzielne myślenie i szukanie rozwiązań

Wymagania:

Bardzo dobra znajomość PHP.
Znajomość technologii XML, HTML, CSS, JavaScript, Ajax, SQL (MySQL) i SVN
Przynajmniej znośny charakter
Samodzielność i chęć nauki
Zapał do pracy
Wymiary 90-60-90 ;)

Atutem będzie znajomość:

Symfony Framework
PrototypeJS i Flash
Systemu Linux (Gentoo)

oraz..

Kreatywne podejście do rozwiązywania problemów
Sumienność przy wykonywaniu powierzonych zadań

Oferujemy:

Praca w dynamicznej firmie prowadzonej przez studentów
Elastyczny czas pracy nie kolidujący z zajęciami
Samodzielne, prawdziwe zadania do wykonania
Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych, rozbudowanych projektach internetowych
Atrakcyjne wynagrodzenie bez okresu próbnego!
Potencjalnie długoterminową współpracę

Czego NIE wymagamy?

Ukończenia nawet 1. roku studiów
Zaliczonych wszystkich przedmiotów
Kategorii wojskowej A+

Zainteresowany? Wyślij kreatywne zgłoszenie na rekrutacja@ex-3.pl

ciekawe...

nie wymagamy doświadczenia, ale wymagane umiejętności jak najbardziej wskazują, że je posiadasz

Za to - nadal - płacimy, jakbyś go wcale nie miał

Ja bym podziękował. Ale może na początek dobre rozwiązanie

Jak ktoś nie ma w ogóle doświadczenia zawodowego, to to nie jest taka najgorsza stawka. Ale nie wiem, czy ktoś taki się jeszcze u nas znajdzie - w końcu każdy chyba jest już po przynajmniej jednych praktykach ;)

Jak ktoś nie ma w ogóle doświadczenia zawodowego

No - zależy co kto nazywa słowem "bardzo" ;)

@ Luśnia - nie każdy
Poza tym - czort z tym, co tam wypisują. Jeżeli pisanina jest w PHP, to wystarczy znać te podstawy z "księgi gości" i być gotowym do szybkiej nauki. Fakt poświęcisz połowę więcej czasu, niż trzeba, ale da się zrobić. Tym bardziej, że tu raczej nikt nie zrobi ci szczegółowego testu kwalifikacyjnego. Ważne, by robic szybkie postępy i dojść do odpowiedniego poziomu w krótkim czasie.

Jak szedłem na praktyki, to nie umiałem zdefiniować stałej w PHP. Po miesiącu z ciągle otwartym manualem przy pisaniu piszę swobodnie różne aplikacje w tym rozwijam framework. "Bardzo", to pojęcie względne oznaczające, że potrafisz szybko przyswoić to, czego musisz używać.

Jeżeli pisanina jest w PHP, to wystarczy znać te podstawy z "księgi gości" i być gotowym do szybkiej nauki.
To, o ile umie się programować, tak jak z dowolnym językiem, czyż nie? ;)

(mam lekkie uczulenie na często spotykane na podejście do PHP w kategoriach "języka do pisania księgi gości, w którym może pisać byle kto" - sorki, jeśli nie miałeś nic takiego na myśli ;) )

Ale php w tej roli dobrze się sprawdza. Co więcej tylko mały ułamek programistów PHP potrafi programować. Reszta napier...ala kod.

Dlaczego tak? Ano, jak ktoś cokolwiek się nauczy, to ucieka z tego języka, bo wiele osób "potrafi" programować w PHP przez co zarobki są śmiesznie małe. Po prawdzie, PHP bardzo dobrze nadaje się dla ludzi, którzy programować nie potrafią - wiem, sam w nim piszę

Pozdrawiam

Ale php w tej roli dobrze się sprawdza
Nie mówię, że się do tego nie nadaje, tylko że nie nadaje się tylko do tego. To tak, jakby stwierdzić, że Java nadaje się tylko do pisania gier na telefony - bo o takim jej zastosowaniu każdy słyszał.

Java nadaje się tylko do pisania gier na telefony
Do tego też się nie nadaje
co wy chcecie od Javy? Java jest super, tylko JEE jest do dupy
powracając do głównego wątku tematu, ja nie za bardzo ufam firmowo, które w takiej ulotce nie napiszą gdzie się znajduje ich siedziba. Tylko widnieje adres email i nic poza tym.
a po co Ci to? jak chcesz sie zalapac na prace, to piszesz maila i sie dowiesz. nie musza podawac adresu.

powracając do głównego wątku tematu, ja nie za bardzo ufam firmowo, które w takiej ulotce nie napiszą gdzie się znajduje ich siedziba. Tylko widnieje adres email i nic poza tym. A nie zauważyłeś może, że coraz więcej ogłoszeń tak wygląda? I tak to będzie wyglądać.
a ja uważam że język C jest do pisania programów obliczających ciąg fibonaciego lub liczących pole kwadratu.

żartuje oczywiście.

jak traktujecie programowanie jak pisanie tekstu to się nie dziwie ze tak to odbieracie.

programowanie to tworzenie logiki.
język nie jest ważny jeśli ktoś umie/nie umie myśleć
nie wiem czemu ale przypomniało mi się odwiecznie powtarzane kłamstwo "rozmiar nie ma znaczenia".

Tu przeniosło się na języki programowania. Język programowania ma znaczenie bo to on definiuje co, jak i w jakim tempie możesz napisać.
Jezykiem jezykow jest Brainf**k i nic tego nie zmieni

Tak, ale z drugiej strony w większości wypadków szybko != wydajnie.
To zależy czy później supportujesz takie oprogramowanie.
Ty jak Ty, gorzej jak ktos po Tobie dostaje do utrzymania takie oprogramowanie.

Generalnie powinno sie programowac tak jakby koles ktory przejmowal po Tobie kod był seryjnym mordercą i znał Twój adres zamieszkania

Co nie zawsze wiąże się z tym, że będzie to szybko
Bo oprogramowanie powinno być tworzone szybko, tanio i dobrze - ale można wybrać tylko wie z tych cech ;)
oj tam, metafora taka
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • fisis2.htw.pl

      [praca] Programista PHP
    Union Chocolate.